Skip links

Share

Spotkanie z Panem Wiceministrem Spraw Zagranicznych Peru Ambasadorem Nestorem Popolizio-Bardalesem

W dniu 8 maja 2017 roku Pan Konsul Roman Walasiński uczestniczył w spotkaniu z Panem Wiceministrem Spraw Zagranicznych Peru Ambasadorem Nestorem Popolizio-Bardalesem. Podczas spotkania zorganizowanego przez Ambasadę Peru w Polsce poruszono kwestie związane z przygotowaniem i organizacją wizyty Pana Prezydenta Peru Pedro Pablo Kuczyńskiego w Polsce, która jest planowana w 2018 roku.

Pan Wiceminister odbył również spotkanie z Panem Ministrem Spraw Zagranicznych Witoldem Waszczykowskim, który nawiązując do 95 rocznicy nawiązania wzajemnych relacji podkreślił potrzebę dalszego rozwoju stosunków dwustronnych. Pan Minister wyraził również nadzieję na złożenie wizyty w Polsce przez Prezydenta Pedro Pablo Kuczyńskiego i otrzymał od Pana Wiceministra Popolizio-Bordalesa zaproszenie do złożenia oficjalnej wizyty w Peru.

Ponadto, wczoraj odbyły się również VII polsko-peruwiańskie konsultacje polityczne, którym współprzewodniczył wiceminister Marek Ziółkowski. W czasie rozmów odniesiono się do kwestii dotyczących współpracy politycznej, ekonomicznej i kulturalnej.